O mnie

Jestem psychologiem, absolwentką Wydziału Psychologii i Nauk Humanistycznych na Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Ukończyłam kurs języka migowego dla nauczycieli II stopnia.

Swoje kompetencje zawodowe stale rozwijam uczestnicząc w szkoleniach, między innymi: „Uzależnienia behawioralne – profilaktyka, diagnoza, terapia”, „Przemoc seksualna wobec dzieci. Podstawy opiniowania psychologicznego”, „Alfabet psychopatii. Objawy, przyczyny i skutki zaburzonego rozwoju osobowości”.

Posiadam bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywałam pracując i współpracując z różnymi z instytucjami i stowarzyszeniami zajmującymi się wsparciem dla dzieci czy młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami. Byłam wolontariuszką w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Pracowałam
trudną młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP. W Ośrodku Pomocy Społecznej zajmowałam się procedurą niebieskiej karty rodzin z nieletnimi dziećmi. Współpracowałam z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami Koło w Wolbromiu. Pracowałam w Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego Leonardo w Wieliczce.

Ostatnie lata pracy, które mogę uznać za swoje sukcesy zawodowe, to praca w środowisku – opieka nad podopiecznymi w domach rodzinnych polegająca na prowadzeniu zajęć indywidualnych z dziećmi oraz z całą rodziną. Mam bardzo dobre wyniki w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi i problemami społeczno – rozwojowymi.

Logo gabinetu psychologicznego. Narząd ludzki - mózg stanowiący symbol stanu umysłowego otoczony jest gałązkami. Pod spodem otwarta ręka ma otoczyć go opieką.
Uśmiechnięta kobieta z założonymi rękami. Psycholog Barbara Ciechanowicz. Pomoc psychologiczna
mgr Barbara Ciechanowicz
Psycholog
Scroll to Top