Wsparcie psychologiczne dzieci
- Oświęcim, Sosnowiec

Wsparcie psychologiczne dzieci

Z różnymi trudnościami mierzą się już najmłodsze dzieci oraz ich rodzice. Wsparcie psychologiczne ma pomóc w zrozumieniu trudności pojawiających się u dziecka, rozpoznaniu kontekstu ich występowania oraz rozeznaniu sposobów, które pomogą doprowadzić do ich przezwyciężenia. Forma pomocy dziecku, przy ścisłej współpracy z rodzicami służy omówieniu konkretnych trudności i problemów wychowawczych, z którymi mierzą się rodzice. 

Spotkania z psychologiem mają na celu przezwyciężenie trudności, z którymi mierzy się dziecko, np. problemy adaptacyjne, emocjonalne, trudności w funkcjonowaniu społecznym, impulsywność, nieśmiałość, zaburzenia zachowania. 

Zdaje sobie sprawę z tego, że praca z dziećmi jest bardzo wymagająca, zwłaszcza z najmłodszymi. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, ponieważ wiem, jak różne potrafią być maluchy, dlatego zapewniam, o odpowiednim podejściu, dzięki któremu wizyta w gabinecie nie będzie dla dziecka traumatyczna ani problematyczna, ale może okazać się ciekawym doświadczeniem.

Komfort psychiczny i właściwe reagowanie na różne bodźce w dzieciństwie to sprawy niesamowicie istotne, które wpływają na całe późniejsze dorosłe życie. Z tego powodu, jeśli widzisz jakiekolwiek problemy lub nieprawidłowości w zachowaniu swojego dziecka, zapraszam do siebie jeżeli pociecha ukończyła już 2 rok życia lub więcej.

terapia i pomoc dla dzieci
Scroll to Top